Návody

AKo na rozcestníky

20. července 2007 v 18:03 | ♥Mia♥
NÁVOD
 1. Nejdříve si musíte uědomit, co byste chtěli mít za rubriky. Dejme tomu, že v menu máme třeba rubriku "Obrázky", další "Picty", pak "Vektorky" a nakonec "EMO obrázky". Chtěli bychom udělat jednu rubriku, ve které budou všechny tyhle čtyři zmiňované jako podrubriky.
 2. Přejděte do "Nastavení" a vytvořte tedy rubriku třeba "Pictures".
 3. Otevřete si "Nový článek" a pojmenujete ho třeba "Pictures - rozcestník". V kolonce "Rubrika" vyberete rubriku, kterou jste založili, tedy "Pictures".
 4. Teď si otevřete svůj blog a najeďte si na rubriku "Obrázky". Až tam budete, zkopírujte adresu.
 5. Teď v "Novém článku" klikněte na Vložit odkaz, to znamená, že vložíte odkaz. Objeví se vám okno. Vy musíte zadat URL a text. V URL smažte to "http://" a vložte zkopírovanou adresu. Do textu napište "Obrázky".
 6. Až tímto samým způsobem vložíte i ostatní podrubriky a článek zveřejníte, nezapomeňte na důležitou věc. Vytvořené podrubriky, tedy "Obrázky", "Picty", "Vektorky" a "EMO obrázky" nesmíte zapomenout nastavit tak, aby nebyly vidět. Najeďte tedy znovu na "Nastavení" a "Rubriky", vyberte si ty vaše nově vytvořené, dejte "Upravit" a zaškrtněte "Skrýt vždy". Tak nebudou vidět v menu, ale jen v onom rozcestníku. x)
 7. Taak, vidíte. vytvořili jste 1. podrubriku. Nic na tom není, že ne? A takhle zbývá vytvořit všechny ostatní. Je to sice zdlouhavé, ale má to efekt. ;)
Ještě bych chtěla říct, abyste to dělali všechno bod po bodu, jinak se ztratíte. Doufám, že jsem to vysvětlila dost jasně. Kdybyste přesto měli nějaký dotaz, napište komentář a zeptejte se.

Ako na ikonky??

13. července 2007 v 13:18 | ♥Mia♥
NÁVOD
 1. Najdite si na internetu obrázok, ktorý by ste chceli mať ako ikonku. Pravým tlačítkom naňho kliknite a zmagnite na "Vlastnosti". Objaví se vám vlastnosti obrázku a vy z neho zkopírujete "Adresu (URL)".
 2. V "Novom článku" normálne vyplňte "Titulek", "Rubriku" atd. Teraz niečo dôležité. Než budete vkladať niečo do textu, zaškrtnite dole "Zobrazit HTML".
 3. Vložte tento zdrojový kód: <a href="adresa tvého blogu"><img src="adresa obrázku" alt="" title=""></a>
 4. Namiesto ADRESA TVEHO BLOGU napíšeš adresu svojho blogu
 5. Namiesto ADRESA OBRAZKU prilepíš tú adresu (URL) - vyznačená hore zeleným, ktorú si získal pri Vlastnostiach toho obrázku
 6. Teraz už len odškrtnite "Zobrazit HTML" a v tomto okamžiku by sa vám mal objaviť obrázok, teda ikonka odkazujúca na váš blog. Pokiaľ se neobjavila, asi ste niekde urobili chybu. Aj to sa stává. :)

Ako sa robia vectorky

13. července 2007 v 13:08 | ♥Mia♥
AKO NA VECTORKY
Jdeme na to!
 1. Nejdříve si musíte stáhnout Adobe Photoshop. Pokud ho už máte, vaše plus. ;)
 2. Do photoshopu ale budete muset nainstalovat štětce, takže si nejdříve musíte nějaké štětce stáhnout. Kde? Jak? Čtěte dále.
 3. Najedete si na tuhle stránku www.deviantart.com a do kolonky nahoře napíšete "adobe photoshop brushes".dreams.blog.cz
 4. Objeví se vám hodně obrázků, na něž můžete kliknout. Který se vám zalíbí, klikněte na něj a vlevo vedle obrázku budete mít možnosti, ale vy kliknete na "download".
 5. Uložíte to tam, kde máte photoshop, takže najedete na photoshop, pak presets a nakonec brushes. Takto jste dostali štětce do photoshopu. Ale to není všechno.
 6. Sice máte štětce v photoshopu, ale ještě jimi nemůžete kreslit. Otevřete si nový dokument a na prázdný papír.
 7. Ťukněte v menu na štětec (vedle něčeho, co vypadá jako náplast) a klikněte pravým tlačítkem myši. Objeví se vám okénko, ve kterém už jsou nainstalované základní štětce.Úplně nahoře vpravo toho okénka je šipka. Na tu ťukněte. Objeví se vám další možnosti. Vy si vyberete "load brushes...", česky by to bylo "načíst štětce...".
 8. Otevře se vám další okno. Teď už je to jednoduché. Akorát 2x klikněte na štětce, které jste stáhli a ony se samy načtou. Najdete je tak, že zase kliknete pravým tlačítkem myši na papír. Štětce se vždycky uloží dole. Pokud stáhnete najednou více štětců, načíst je lze pouze po jednom souboru (v jednom souboru je klidně dvacet různých štětců).
UPOZORNĚNÍ: Většinou se ty štětce stáhnou v .abr, ale některý můžou být v .rar (.zip), tak je musíte nejdříve rozbalit ( = extrahovat). Z toho vytáhnete zase jen ty, které mají příponu .abr a šoupnete je jako normálně (viz bod 5 - 7).

 
 

Reklama